Ostsid endale uued silmapaistvad retuusid, kuid jooksma minnes avastad, et telefoni ei ole kuskile panna. Tellisid endale armsa väikse avara lõikega spordirinnahoidja, kuid trennis avastad, et sellega ei ole võimalik trenni teha, kuna rinnad ei püsi üldse paigal. Kas kõlab tuttavalt?

Loe alltoodud juhist ja leia endale kõige sobivamad trenniriided just sinu trenni jaoks.

Materjal 

Trenniriiete materjal peaks olema selline, mis hoiab Sind võimalikult jaheda ja kuivana misiganes trenni ajal. Eelista materjale, mis sisaldavad suures osas polüamiidi (nailonit) või polüestrit. Need materjalid juhivad higi su kehalt kanga välimisele pinnale, kust see kiiresti õhku aurustub. Puuvill on küll naturaalne materjal, kuid ta kogub endasse niiskust, mis tekitab ebamugava tunde ja võib hõõrdumist põhjustada.

Disain

Kas eelistada kõrge või madala vöökohaga retuuse? Kõrge pihaosaga retuusid toetavad Sinu kõhtu rohkem – hoiavad kõhu sees ja püksid paigal. Sina saad keskenduda oma harjutustele, ilma et Sa peaksid mõtlema üle värvli vajuvale kõhule või pidevalt vöökohta üles sikutama.  

Kõrge pihaosaga retuusid on stiilsed, jätavad riietuse osas puhtama mulje ning neid on lihtne sobitada erinevate crop toppide ja spordirinnahoidjatega. Kui naba on kõrge värvli taga peidus, saab lühikesi pluuse retuusidega sobitada praktiliselt iga kehakujuga naine.  

Kõrge pihaosaga retuusid teevad su jalad ka visuaalselt pikemaks. Oled ju kuulnud kolmandike reeglist, mille kohaselt on esteetiliselt kõige ilusam ruumiline jaotus just 1/3 ja 2/3 suhe? Juba õigete retuuside jalga tõmbamine teeb sind pikemaks ja peenemaks!

Pükste pikkus

Vali retuuside pikkus vastavalt oma treeningutele ja eelistustele. Täispikkuses retuusid katavad jalgu maksimaalselt ja aitavad hoida sind soojas, kui sa peaksid treenima väljas jahedama ilmaga.

7/8 pikkuses retuusid on natukene lühemad ja pakuvad seetõttu rohkem jahutust. Kõrge värvliga, venivast materjalist ja (umbes) reie keskkohani ulatuvad biker shortsid on väga mugavad ja funktsionaalsed erinevateks aktiivseteks tegevusteks. Biker shortsid on hea vaheldus pikkadele retuusidele nt suvel palavate ilmadega või ka külmemal ajal siseruumides treenides, kui soovid suuremat jahutust intensiivsel trennil. Biker shortsid on piisavalt pikad, et ei tekiks reie siseosa hõõrdumist ja katavad sind piisavalt, et oleks mugav trenni teha.

Pükste läbipaistmatus 

Et Sa saaksid keskenduda 100% oma treeningule,  mõtlemata, kes su taga seisab ja kas ta näeb su pükstest läbi, siis vali endale squat-proof retuusid. Üldjuhul kipuvad läbi paistma kas heledat tooni või liiga õhukesest materjalist püksid. Selleks, et kindel olla, et püksid läbi ei paista, testi neid sügavat kükki tehes peegli ees loomulikus valguses. 

Higiplekid riietel 

Higiplekid riietel näitavad, et oled kõvasti trenni teinud. Tubli! Aga kui higiplekid tagumiku peal või jalgade vahel muudavad sind ebakindlaks, siis mõtle ka sellele uusi spordiriideid valides. Sünteetilised materjalid küll juhivad higi sinu kehalt eemale, võivad nähtavad higiplekid ikkagi tekkida peale intensiivset trenni, tihtipeale just heledamat tooni riietele. Osa spordiriiete poode testib nö higikindlust ja märgib selle info ka tootelehel.

Kuidas riideid selga proovida? 

Kui oled valimas endale spordiriideid, siis kindlasti proovi neid selga ja mõtle, kas tunned end nendes mugavalt. Tee paar kükki - vaata kas retuusid paistavad kükitades läbi. Tee paar hüpet või venita ja painuta enda keha korralikult – vaata, kas värvel vajub alla, nii et see sind segab. Pane spordirinnahoidja selga, tee mõned hüpped või jooksuliigutused ja vaata, kas see hoiab su rindasid piisavalt paigal ja kas rinnad püsivad ilusti rinnahoidja sees ka hüpates. 

Jõusaal 

Kui sinu meelistrenn on jõusaalis raskuste tõstmine ja erinevad jõuharjutused, siis pööra tähelepanu sellistele asjadele: 

Kõrge värvel

Olenemata pükste pikkusest võiksid retuusid olla kõrge värvliga, et need toetaksid sind maksimaalselt trenni ajal hoides kõik vajaliku paigal.  

Lai vöökoht

Vöökoht, mis on piisavalt lai ja katab terve kõhu, aitab pükstel paigal püsida ega hakka alla rulluma. Liiga kitsas vöökoht võib hakata suruma hoopis osa või tervet kõhtu välja, mis on ebamugav ja vastupidine efekt sellele, mida retuusid teha võiksid (kõhu sees hoida). 

Taskud

Jõusaalis on tihtipeale vaja kuhugi panna jõusaali kaart, võti või telefon. Eriti mugav on need panna retuuside suurtesse taskutesse ilma, et peaks alati turvalist kohta otsima, kus oma väärtuslikke esemeid hoida. 

Toetus ja elastsus

Samal ajal, kui sa trenni teed, lisavad kõrgema toestusega (kompressiooniga) riided sinu lihastele survet ja aitavad kaasa kiiremale taastumisele, mis omakorda muudab su treeningud produktiivsemaks.

Jooga 

Kui Sa eelistad keha ja meele trenne nagu nt jooga või pilates, pööra tähelepanu järgmistele omadustele: 

Venivus

Rahulikumateks trennideks sobivad ka madalama toestusega riided, kuid ikkagi sellised, mis on ümber keha ja ei jää ette erinevaid harjutusi tehes. Retuusid peaksid olema piisavalt venivad, et sa saaksid painutada ja venitada ilma ühegi takistuseta. 

Kõrge värvel.

Retuusid võiksid olla kõrge värvliga, et need toetaksid sind maksimaalselt erinevaid poose võttes ilma, et sa peaksid muretsema alla rulluva värvli pärast.

Jooksmine 

Kui sulle meeldib joosta, siis pööra tähelepanu järgmistele omadustele:

Vöökoha ülemine äär peab paigal püsima

Vaata, et vöökoha ülemisel äärel oleks kas õmblus või nöör, mida saab pingutada – mõlemad tagavad selle, et vöökoht püsib paigal ja ei hakka alla vajuma. 

Taskud

Jooksma minnes tuleb tihtipeale kaasa võtta telefon ja võti. Isegi kui sa ei kasuta telefoni muusika kuulamiseks, on see juba turvalisuse pärast hea kaasa võtta. Vaata, et retuusidel oleks piisavalt suured taskud, kuhu oma vajalikud asjad jooksu ajaks sättida.

Nähtavus

Kui sa käid ka pimedal ajal väljas jooksmas ja ei taha riietele helkurit riputada, on retuuside valimisel boonuseks see, kui nendel on helendavad elemendid küljes. Nii püsid nähtav teistele ja tagad enda turvalisuse.


Oluline on valida endale just sellised trenniriided, milles sa ennast hästi ja enesekindlalt tunned, mis motiveerivad sind trenni tegema ja lasevad sul oma treeninguid nautida. 

Jah, ma tean, et meil kõigil on suur armastus mustade retuuside vastu. Aga mis oleks, kui lisaks natuke värvi oma trenniriietele? Mustrid ja värvid võivad su meeleolu hoopis paremaks muuta ja anda motivatsiooni järjepidevamalt trenni tegemiseks.

Leia enda uued lemmikud trenniriided SIIT.