Millal Sa viimati oma trenniriiete kapinurgas suurpuhastuse tegid? Miski hea ei kesta igavesti - jah, see käib ka selle imeilusa ja mugava spordirinnahoidja kohta, mille sa lõpuks endale leidsid ja mille kohta trennisaalis komplimente saad. Liiga palju pesu- ja kandmiskordasid hakkavad lõpuks mõjutama Sinu mugavust ja seeläbi ka sooritust. 

Erinevatel spordiriietel on erinev eluiga. Loe artiklit ja saa teada, millal on aeg erinevad trenniriided erru saata.

Retuusid

Keskmine eluiga:  1-2 aastat

Kui Sul on olemas ja kannad erinevaid retuuse vaheldumisi, siis saad Sa tõenäoliselt oma lemmikpükse kauem rotatsioonis hoida. Kui Sa kannad samu trennipükse iga kord kui jõusaalis käid, hakkavad nad lõdvemaks muutuma ja kaotavad oma elastsuse varem kui arvata oskaks.

Millal välja vahetada: Kui retuusid muutuvad ebamugavaks või kaotavad oma tehnilised omadused nagu higi kehalt eemale juhtimine. See juhtub siis, kui kangas hakkab muutuma topiliseks või sa pead kogu aeg retuuse vöökohast üles sikutama või lühikeste pükste sääreosa kohendama. Sel juhul on aeg trenniretuusid uute vastu välja vahetada.

Nipp eluea pikendamiseks: Ära kunagi üleliia venita oma retuuse ega vääna neid peale pesu! Üleliigne vesi pigista õrnalt välja ja võimalusel riputa horisontaalselt või tasapinnale kuivama, et vee raskus ei venitaks retuuse välja. Loe siit soovitusi, kuidas trenniriideid hooldada nii, et nende eluiga pikendada. Soovitatavalt vali endale retuusid, mis sisaldavad polüestrit või nailonit rohkem kui puuvilla, kuna viimane kogub endasse higi ja põhjustab kangakiudude kiiremat lagunemist ning venib kiiremini välja kui tehnilised materjalid.

Spordirinnahoidjad

Keskmine eluiga: 1 aasta

Spordirinnahoidja eluiga sõltub sellest, kui tihti Sa seda kannad ning kui intensiivset trenni sellega teed. Kui Sa kannad ühte ja sama spordirinnahoidjat 3-4 korda nädalas intensiivsel HIIT treeningul, siis peaksid rinnahoidja iga 6 kuu tagant välja vahetama, et tagada parim toestus.

Millal välja vahetada: Kui Sa tunned, et rinnahoidja ei toeta enam nii palju nagu varem ning kui rinnad rappuvad rohkem ja ruumi tundub liiga palju olevat, siis on aeg uus spordirinnahoidja osta. Samuti kui Sa tõstad käed üles ja rinnahoidja elastikriba sõidab üle rindade üles, on aeg vana spordirinnahoidja välja vahetada.

Nipp eluea pikendamiseks: Kui Sa ostad endale haakidega suletava rinnahoidja, siis vali rinnahoidja suurus nii, et haagid on kõige lõdvema/suurema laiuse peal, siis saad Sa hakata haake pingutama, kui rinnahoidja venivus hakkab järele andma.

Trennipluusid

Keskmine eluiga: 5+ aastat

Pluusid, millel ei ole sisseehitatud rinnahoidjat, ei ole mõeldud olema toetavad, vaid keha katmiseks või erinevateks kihtideks. Seetõttu kestavad trennipluusid retuusidest ja spordirinnahoidjatest kauem. Sisseehitatud rinnahoidjaga pluuside kohta kehtivad samad reeglid nagu spordirinnahoidjate kohta. Trennipluuside eluiga sõltub nende materjalidest ja kui palju neid venitatakse.

Millal välja vahetada: Kui Sa märkad oma trennipluusil plekke või ebameeldivaid lõhnasid, mida enam välja pesta ei saa, on aeg endale uus trennipluus osta. Loe siit, kuidas ebameeldivast lõhnast lahti saada. Samuti kui Su trennipluus ei hoia Sind enam kuivana nagu varem.

Nipp eluea pikendamiseks: Osta tumedamat värvi trennipluusid, millelt ei hakka plekid nii hästi välja paistma ja mille värv ei tuhmu nii kiiresti. 


Üldiselt võiksid oma spordiriided uute vastu vahetada, kui need kaotavad oma vormi ja toestuse või kui nendele tekivad plekid ja ebameeldiv lõhn, millest enam lahti ei saa. Sa ju tahad end trenniriietes tunda enesekindlalt ja tugevana, mitte lotendava ja haisvana. Muidugi peaksime me kandma oma riideid võimalikult kaua ja neist maksimumi võtma, kuid kui aeg on käes, siis ära kõhkle need uute vastu välja vahetada.

Leia enda uued lemmikud trenniriided siit.

Kasutatud allikad: Women's Health Magazine, Shape Magazine, Cosmopolitan Magazine